Tixel 2

System frakcyjnego odmładzania skóry.

Zabieg Tixel 2 to jeden z najbardziej pożądanych technologii liftingujących bez użycia skalpela. Jest to innowacyjna metoda frakcyjnego odmładzania z wykorzystaniem naturalnego ciepła. Technologia zapewnia szybki i bezpieczny przepływ energii cieplnej do skóry z dużą precyzją. Stanowi to ciekawą alternatywe dla innych zabiegów rewitalizacji skóry. Ważny jest również szybki czas pełnej rekonwalescencji wynoszący kilka dni.

Jak przebiega zabieg?

Tixel 2 wpływa na tkankę praktycznie identycznie jak lasery frakcyjne ablacyjne CO2 i lasery nieablacyjne, jednak z mniejszym nasileniem bólu, z zachowaniem poczucia komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. Przy jego zastosowaniu nie jest konieczne stosowanie kremów znieczulających.

Technologia TMA to technologia termo-mechanicznej stymulacji frakcyjnej oparta na tytanowej końcówce  zawierającej 81 (9×9) lub 24 (6×4) elementy w postaci odwróconej piramidy, gdzie wierzchołek dotykający skórę ma promień około 100 µm. Aplikator rozgrzewa się do 400°C, a ilość ciepła transferowanego do skóry właściwej jest kontrolowana przez dwa mechanizmy: pierwszy – czas oddziaływania aplikatora ze skórą (zakres od 5 do 18 ms); drugi – wysunięcie aplikatora w kierunku skóry. Dzięki tym dwóm mechanizmom możliwa jest kontrola ilości dostarczanego ciepła do tkanek, oszacowania miejsca docelowego kumulacji energii termicznej oraz określenie tempa transferu ciepła, co zapobiega perforacji naskórka.

Zastosowanie technologii termo-mechanicznej stymulacji frakcyjnej nie wymaga zastosowania okularów ochronnych i pochłaniaczy dymu, a oddziaływanie termiczne nie jest związane z chromoforami skóry jak to ma miejsce w przypadku laserów nieablacyjnych. W związku z powyższym stopień oddziaływania energii termicznej nie jest bezpośrednio skorelowany z fototypem, co umożliwia wykonywanie zabiegów w całym zakresie zawartości melaniny w skórze. Końcówka wysusza i rozłamuje warstwę rogową przy minimalnej koagulacji. Skutkuje to powstaniem długo utrzymującego się kanalika, który zdecydowanie podnosi wchłanialność środków stosowanych na powierzchni skóry.

Obszary zabiegowe – zastosowania

Tixel 2 zaleca jest osobom, które pragną bezboleśnie i bez żadnych skutków ubocznych pozbyć się takich problemów, jak:
* brak elastyczności i jędrności skóry,
* odmładzanie skóry,
* kurzych łapek,
* otwartych porów,
* zmarszczki związane z wiekiem i zmarszczki mimiczne,
* zmarszczki w okolicach oczodołu,
* rewitalizacja górnej powieki,
* redukcja cieni i obrzęków pod oczami,
* nierówny koloryt skóry,
* trądzik i zmiany potrądzikowe,
* blizny,
* nierówna tekstura skóry.

Zalety zabiegu

* Poprawa tekstury skóry, młody wygląd, redukcja zmarszczek.
* Lifting i rewitalizacja powieki górnej.
* Zadowolenie pacjentów niezależnie od typu skóry.
* Niski poziom bólu.
* Efekty już po pierwszym zabiegu.
* Krótka rekonwalescencja.
* Dla każdego typu skóry.

Przeciwwskazania

Tixel 2 jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* nowotwory skóry,
* infekcje skórne,
* skłonność do powstawania bliznowców,
* zaawansowana cukrzyca,
* przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
* ciąża.