Kriolipoliza Cool Sculpt Pro

Redukcja tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela!

Kriolipoliza to wynalazek amerykańskich lekarzy, którzy dzięki wieloletnim badaniom dowiedli, że podskórne tkanki tłuszczowe są  podatne na działanie zimna! Komórki tłuszczowe silnie reagują na niską temperaturę i pod wpływem zabiegu, rozpadają się na mniejsze elementy, aby w efekcie trwale zniknąć z organizmu. To prowadzi do zmniejszenia objętości wybranych partii ciała – brzucha, ud lub ramion.
To nowoczesny i bezbolesny zabieg wykorzystujący zimno w walce ze zbędną tkanką tłuszczową. Komórki tłuszczowe są zamrażane i doprowadzane do rozpadu. Lipidy z komórek tłuszczowych są transportowane przez układ limfatyczny. Proces działa jedynie na tkankach tłuszczowych, nie ingerując w stan skóry, mięśni czy nerwów. Zabieg jest nieinwazyjny i działa bezpośrednio w miejscu poddanym kriolipolizie. Kriolipoliza to bardzo bezpieczny zabieg, który jest doskonałą alternatywą dla klasycznej liposukcji
Kriolipoliza to wynalazek amerykańskich lekarzy, którzy dzięki wieloletnim badaniom dowiedli, że podskórne tkanki tłuszczowe są  podatne na działanie zimna! Komórki tłuszczowe silnie reagują na niską temperaturę i pod wpływem zabiegu, rozpadają się na mniejsze elementy, aby w efekcie trwale zniknąć z organizmu. To prowadzi do zmniejszenia objętości wybranych partii ciała – brzucha, ud lub ramion. Kriolipoliza to bardzo bezpieczny zabieg, który jest doskonałą alternatywą dla klasycznej liposukcji.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg kriolipolizy czyli wymrażania tłuszczu, trwa godzinę – w tym czasie, przy pomocy specjalnego aplikatora próżniowego zasysa się tkankę z określonego obszaru. Komórki tłuszczowe są schładzane do stopnia ich obumarcia a następnie wydalane przez organizm. Zabiegi najlepiej wykonywać etapowo, dzięki temu z każdą sesją tkanka tłuszczowa jest coraz mniejsza, a efekty widoczne i długotrwałe.

Postępowanie przed zabiegiem
Zabieg kriolipolizy nie wymaga specjalnych przygotowań. Zalecamy jedynie, aby 24 h przed zabiegiem wypijać minimum 2 litry wody.

Zalecamy, aby po zabiegu kriolipolizy:

* unikać spożywania pokarmów wysokobiałkowych, wysokotłuszczowych, wysokoenergetycznych
* spożywać lekkie pokarmy, unikać tych tłustych i mocno przyprawionych,
* wypić ok. 2 litrów wody w ciągu 24 godzin po zabiegu.
* trzymać się zasad zdrowego odżywiania i włączyć aktywność fizyczną, aby pogłębić efekty zabiegu.

Obszary zabiegowe – zastosowania

Urządzeniem Cool Sculpt podlegają wymrażaniu tłuszczu takie partie ciała jak:
* brzuch,
* boczki (dolna część pleców),
* ramiona,
* plecy,
* uda,
* bryczesy (dolna partia bioder, górna część ud).

Zabieg zaleca się szczególnie osobom, które mają tendencję do miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej.
Zabieg jest szczególnie polecany i wskazany w przypadku osób, u których komórki tłuszczowe występują miejscowo, na przykład tzw. oponka na brzuchu czy “bryczesy”.
Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, którzy pragną zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej w okolicach brzucha, na zewnętrznych stronach ud, ramionach oraz dolnej części pleców.

Efekty po wykonaniu serii zabiegów kriolipolizy, przy zachowaniu zdrowego stylu życia są trwałe podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt końcowy po zabiegu nie jest natychmiastowy gdyż proces usuwania przez organizm uszkodzonych komórek tłuszczowych trwa kilka tygodni. Dla ścisłości informacji, warto zaznaczyć, że już po pierwszym zabiegu możemy zaobserwować znaczną różnicę, jednakże nie jest to ostateczny końcowy efekt.
* Dzięki zabiegowi można stracić do 25-40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi.

Przeciwwskazania

Kriolipoliza Cool Sculpt jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* cukrzyca,
* padaczka,
* rozrusznik serca,
* krioglobulinemia,
* choroba Raynaud,
* pokrzywka z zimna,
* ciąża i karmienie piersią,
* zaburzenia pracy nerek,
* zaburzenia pracy wątroby,
* miejscowe zaburzenia krążenia,
* hipoproteinemia zimnych aglutynin,
* miejscowe stany zapalne, otwarte rany.