Hyaluron Pen Scalpa

Nieinwazyjne wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust.

Zabieg przy użyciu innowacyjnych technologii pozwala uzyskać efekt: wypełniania zmarszczek, powiększania ust oraz modelowania owalu twarzy przy pomocy kwasy hialuronowego bez użycia igły. Urządzenie Hialuron Pen zapewnia 3 razy mniejsze odczucie bólu, niż przy standardowej metodzie igłowej. Kwas Hialuronowy jest naturalną substancją występującą w obfitości w młodej skórze, mazi stawowej i innych tkankach. Z upływem czasu wolne rodniki produkowane pod wpływem światła słonecznego i zanieczyszczeń doprowadzają do jego degradacji i niszczenia.
Szacuje się, że osoba w średnim wieku, ma go o połowę mniej niż w młodości.
Zdajemy sobie sprawę, że tradycyjne metody wypełniania kwasem hialuronowym są niezwykle niekomfortowe i dla niektórych zbyt bolesne. Hialuron Pen to bezkonkurencyjna alternatywa dla wszystkich Pań.
Trwałość zabiegu jest porównywalna do metod z zastosowaniem iniekcji igłowych tj. od 6-12 miesięcy – po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Na czym polega zabieg?

Kwas hialuronowy jest wprowadzany za pomocą wysokiego ciśnienia poprzez bardzo wąski otwór, bez użycia igły. Energia mechaniczna uwalniana jest za pomocą sprężyny i specjalnego tłoku wstrzykiwacza. Cienki strumień substancji przedostaje się przez mikroskopijne otwory do skóry właściwej, bez nakłuwania igłą. Otwór w ampułce/dozowniku ma zaledwie 0,13 mm, czyli jest prawie trzykrotnie mniejszy od najmniejszych igieł insulinowych. Zabieg jest bezbolesny.

Główną zaletą tego urządzenia jest bezpieczeństwo zabiegu – przy użyciu tradycyjnych igłowych iniekcji największym problemem jest ryzyko wprowadzenia kwasu hialuronowego w naczynie krwionośne, co prowadzi do zatkania światła naczynia i finalnie do miejscowej martwicy tkanki. Przy użyciu tego urządzenia nie ma takiego ryzyka, ponieważ kwas hialuronowy jest rozpraszany a nie wprowadzany punktowo w jedno miejsce jak to się dzieje przy użyciu tradycyjnych igłowych iniekcji. Bezbolesność wykonywanego zabiegu jest drugim głównym atutem dla którego przy powiększaniu ust warto rozważyć wykonanie zabiegu za pomocą Hialuron Pen.

Trwałość efektów zabiegu zależy od podanego preparatu (nie od sposobu podania) dlatego w przypadku powiększania ust, należy spodziewać się dokładnie takiej samej trwałości jak przy tradycyjnej igłowej iniekcji. Zakłada się, że efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego utrzymują się ok.6 miesięcy.

Obszary zabiegowe – zastosowania

-powiększanie ust,
-wypełnianie zmarszczek,
-modelowanie konturu twarzy,
-wprowadzanie substancji do mezoterapii.

Zalety zabiegu

-bezbolesność zabiegu,
-sterylność zabiegu,
-bezpieczeństwo zabiegu,
-kontrola nad ilością podawanego preparatu i głębokością podania,
-szybkość zabiegu,
-brak skutków ubocznych,
-łatwość użytkowania,
-efekty jak po tradycyjnym zabiegu iniekcji.

Przeciwwskazania do zabiegu

-ciąża,
-choroby przewlekłe: HIV, zapalenie wątroby typu B, zapalenie wątroby typu C (lub podobne),
-stany nowotworowe,
-zauważalne wizualne nieprawidłowości na skórze pacjenta w obszarach możliwego leczenia, opryszczka, trądzik (jeśli skóra jest bardzo sucha, uszkodzona lub pacjent cierpi na ciężki trądzik.