BTL EXILIS ELITE

Innowacyjne urządzenie, łączące w sobie moc ultradźwięków i energii o wysokiej częstotliwości. 

Zabieg EXILIS ELITE to obecnie najbardziej innowacyjny system modelowania sylwetki i odmładzania skóry za pomocą ultradźwięków. To nie tylko spektakularne i długotrwałe efekty, ale też maksymalne bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Monitoring temperatury tkanki zabezpiecza skórę przed nadmiernym wzrostem temperatury. Zabieg jest bezbolesny i przyjemny – podczas pracy urządzenia pacjenci odczuwają przyjemne ciepło na skórze. System jest wielofunkcyjny, dlatego stosuje się go na niemal każdym obszarze twarzy i ciała, łącznie z delikatnymi okolicami wokół oczu. Zabieg polecany jest nie tylko osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale także oczekującym wyraźnego efektu odmłodzenia skóry. Fale ultradźwiękowe emitowane przez EXILIS ELITE powodują kurczenie rozciągniętych włókien kolagenowych i wypełnienie struktur skóry nowym kolagenem. Efekt liftingu jest w zasadzie natychmiastowy, choć pełne rezultaty zabiegu są widoczne po około miesiącu od jego przeprowadzenia. EXILIS ELITE może być bez obaw stosowany wobec wszystkich fototypów skóry.

Opis zabiegu BTL Exilis Elite

W pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna, podczas której kosmetolog ocenia stan skóry oraz ustala liczbę zabiegów, które powinny być wykonane, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Następnie na ciało pacjenta zostaje przyklejona elektroda bierna, a na obszar zabiegowy nakładana jest specjalna oliwka, która pomaga osiągnąć jak najlepszy przepływ energii. Głowicą Exilis podgrzewamy ciało do temperatury ok. 40—42°C, co pozwala na głębokie nagrzanie tkanki i dzięki czemu dochodzi do lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. Czas zabiegu to ok. 30 minut, a sam zabieg jest niebolesny, odczuwalne jest uczucie ciepła w obrębie obszaru zabiegowego. Może pojawić się zaczerwienienie spowodowane nagrzaniem tkanki, które znika po około 30 minutach.

Czy aparat Exilis do redukcji tkanki tłuszczowej jest bezpieczny?

Exilis posiada system kontroli temperatury skóry RID, dzięki czemu rozkład energii jest jednolity — eliminuje to możliwość powstawania blizn czy oparzeń. Ponadto wbudowany system kontroli przepływu energii wyklucza ryzyko przedawkowania energii. Terapia Exilis to minimalnie inwazyjny zabieg dający najlepsze efekty, zauważalne już po pierwszym jego wykonaniu.

Zastosowana technologia BTL Exilis Elite

EXILIS łączy w sobie dwa mechanizmy, do tej pory stosowane w medycynie estetycznej wyłącznie oddzielnie – terapię ultradźwiękami i radiofrekwencję.

Jego zasada działania jest prosta – urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, co powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne. Dodatkowo, wysoka temperatura pobudza długofalowy proces produkcji kolagenu w skórze.

Jak przebiega zabieg?

Już po pierwszym zabiegu widać zmiany – poprawiają się wygląd, struktura i napięcie skóry, a w miejscach poddanych zabiegowi widać wyraźny ubytek tkanki tłuszczowej. Kuracja jest całkowicie bezbolesna i niemal nieinwazyjna. Seria zabiegowa składa się z 4 do 6 zabiegów wykonywanych co 7–10 dni.

Zalecenia po zabiegu BTL Exilis Elite

W trakcie kuracji zaleca się zastosowanie lekkostrawnej diety, wypijanie przynajmniej od 2 do 5 litrów wody dziennie oraz ograniczenie spożycia alkoholu.
Wskazana jest też umiarkowana aktywność fizyczna, która przyspieszy procesy metaboliczne w organizmie.
Zaraz po zakończeniu zabiegu zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego.

Obszary zabiegowe – zastosowania

– Oporna tkanka tłuszczowa,
– Dysproporcje sylwetki,
– Wiotka skóra,
– Zmarszczki,
– Cellulit.

Zalety zabiegu

BTL EXIILIS ELITE zastosowany na skórę twarzy i ciała gwarantuje takie efekty, jak:
– redukcja tkanki tłuszczowej,
– redukcja objętości tłuszczu,
– poprawa konturu ciała,
– wysmuklenie sylwetki,
– remodelowanie wybranych obszarów ciała,
– ujędrnienie skóry i poprawa napięcia skóry [zwłaszcza po ciąży],
– zwiększenie gęstości skóry,
– redukcja cellulitu,
– redukcja rozstępów.

Przeciwwskazania

BTL EXILIS ELITE jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jego zastosowania. Należą do nich:
– Ciąża i okres karmienia.
– Choroby nowotworowe.
– Stany zapalne i wirusowe w miejscu przeprowadzania zabiegu.
– Przerwany naskórek w obszarze poddanym leczeniu.
– Niewydolność serca.
– Stymulator serca.
– Metalowe implanty.
– Epilepsja.
– Choroby naczyń tj. żylaki i tromboza.
– Niewydolność nerek lub wątroby.