Urządzenia

Zobacz urządzenia, którymi dysponuje nasza klinika

EMSlimPro

Najnowoczesniejszy elektrostymulator o wysokiej mocy!
Idealna sylwetka to marzenie wielu z nas. Mimo zbilansowanej diety oraz ćwiczeń efekty nie są tak zdumiewające jak pierwotnie oczekiwaliśmy. Zatem zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić? Mamy dla Was rozwiązanie – zabieg EMSlimPRO®. Opisywana technologia nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale również stymuluje mięśnie do maksymalnej pracy dzięki czemu jesteśmy w stanie wyrzeźbić i odsłonić mięśnie. ProjectSkin jako pierwszy na Pomorzu zachodnim wprowadził do swojej oferty innowacyjny zabieg EMSlimPRO.
Co to jest EMSlimPRO?
Dotychczas na rynku medycyny estetycznej oferowane zabiegi modelujące sylwetkę skupiały się tylko na redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnianiu skóry. Technologia EMSlimPRO® wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ponieważ zabieg ten jednocześnie buduje i rzeźbi mięsnie oraz spala tkankę tłuszczową. Technologia ta wykorzystywana jest na takich obszarach ludzkiego ciała jak brzuch oraz pośladki-ponadto może być stosowana do ich bezinwazyjnego liftingu. Zabieg ten jest skierowany zarówno do mężczyzn jak i kobiet, którzy nie tylko walczą z otyłością, ale również aktywnych osób, które pragną wymodelować swoją sylwetkę i jednocześnie wyrzeźbić mięśnie.
Innowacyjna technologia. EMSlimPRO wykorzystuję technologię zogniskowanej energii elektromagnetycznej o wysokiej intensywności. Energia ta wywołuje 20 000 skurczy mięśni podczas każdej sesji. W efekcie dochodzi do skurczy supramaksymalnych, których nie da się pobudzić w sposób fizjologiczny. Technologia oddziałuje głęboko na mięśnie, dzięki czemu możliwa jest stymulacja całych grup nerwów, a także skurcz mięśnia w całym jego przekroju.
Efekty zabiegu EMSlimPRO
Jako stymulator nerwowo-mięśniowy po przeprowadzeniu jednej, 30 minutowej sesji daje efekt, który można porównać z wykonaniem 20 000 brzuszków lub 20 000 przysiadów, w zależności czy wykonujemy zabieg na brzuch czy pośladki. Powtórzenie procedury zabiegowej w czterech sesjach redukuje tkankę tłuszczową, wysmukla talię, poprawia wygląd pośladków, ich kształt oraz jędrność. Ponadto dochodzi do wzrostu mięśni oraz redukcji rozejścia mięśnia prostego brzucha – co często spotykane jest u kobiet po urodzeniu dziecka.
EMSlimPRO – nienwazyjny system, który buduje i rzeźbi mięśnie oraz spala tkankę tłuszczową.
Jak przebiega zabieg?

W Klinice ProjectSkin zabieg przeprowadzany jest za pomocą urządzenia medycznego EMSlimPRO. Zabieg składa się z trzech faz stymulacji supramaksymalnej mięśni. Pamiętajcie, że tak intensywne oddziaływanie na mięśnie nie jest możliwe do osiągnięcia nawet podczas bardzo intensywnego treningu. W pierwszej fazie dochodzi do skurczu tężcowego tzw. niezupełnego. Następnie faza druga to tzw. skurcz tężcowy zupełny. Trzeci etap to drgania. Tak intensywna stymulacja wywołuje zmiany w wewnętrznej strukturze mięśni. W efekcie dochodzi do hipertrofii czyli zwiększenia objętości włókien mięśniowych oraz hiperplazji czyli zagęszczenia się włókien mięśniowych. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, jedna sesja trwa 30 minut. Aby uzyskać najlepsze efekty należy powtórzyć zabieg w 4 seriach rozłożonych w kilkudniowych odstępach na przełomie dwóch tygodni.

Obszary zabiegowe – zastosowania

– Wiotki, nieumięśniony brzuch i talia.
– Płaskie, wiotczejące, opadające pośladki.
– Słabe mięśnie brzucha.
– Niewielkie złogi tłuszczu w rejonie pośladków, tali, brzucha.
– Rozstęp mięśni prostych brzucha po ciąży i porodzie.
– Nieregularna powierzchnia brzucha lub pośladków po liposukcji.
– Kurczenie się i osłabienie mięśni związane z wiekiem.
– Przygotowanie do treningów w przypadku osłabionych mięśni.

Mocne strony zabiegu:

* redukuje tkankę tłuszczową,
* rzeźbi i buduje mięśnie,
* wzmacnia mięśnie brzucha, talii i pośladków,
* zwiększa masę mięśniową w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego,
* redukuje rozstęp mięśni prostych po porodzie,
* ujędrnia i unosi pośladki,
* ujędrnia i napina skórę brzucha,
* wyszczupla talię,
* wygładza i napina skórę po liposukcji,
* ułatwia dalsze, samodzielne treningi mięśni.

Przeciwwskazania:

EMSlimPRO jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* Ciąża i okres karmienia.
* Choroby nowotworowe.
* Stany zapalne i wirusowe w miejscu przeprowadzania zabiegu.
* Przerwany naskórek w obszarze poddanym leczeniu.
* Rozrusznik serca.

SonoQueen - nieinwazyjny lifting HIFU

SonoQueen – to sprawdzone urządzenie do liftingu twarzy i ciała reprezentujące technologię HIFU. Podczas zabiegu stosowane są ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które intensywnie liftingują i stwarzają efekt wielowymiarowego ujędrnienia skóry.Wykorzystywana w SonoQueen wiązka ultradźwięków potrafi wniknąć aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, by na tej drodze rozpocząć proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych. Po zabiegu skóra twarzy i ciała staje się napięta, a efekt jej rewitalizacji jest bardzo trwały. SonoQueen znajduje zastosowanie w wielu obszarach, a dzięki precyzji jednej z głowic można nawet wykonywać zabiegi w delikatnych okolicach oczu.Terapia jest nieinwazyjna, przebiega bez bólu i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jest najmniej inwazyjną kuracją liftingującą. Najlepsze rezultaty przynosi zwykle seria 1-3 zabiegów, przeprowadzanych co 3-4 miesiące. Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, pozostałe pojawiają się systematycznie w ciągu około trzech miesięcy.
Tajemnicą urządzenia SonoQueen jest technologia HIFU – wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa, która w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termo koagulacji. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne.
Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w urządzeniu – zabiegi SonoQueen są dla Pacjenta bezpieczne i bezbolesne. Efekty terapii zauważalne są po pierwszym zabiegu, natomiast pełnego rezultatu terapeutycznego w postaci odmłodzonej skóry z efektem liftingu Pacjent może oczekiwać po około 3 miesiącach.
Nieinwazyjny lifting całego ciała, w tym okolicy oka
SonoQueen to najnowocześniejsze urządzenie wykorzystujące ultradźwięki w medycynie estetycznej. Szczególnym wskazaniem do zabiegów urządzeniem SonoQueen są zabiegi liftingujące twarzy, a także całego ciała.
Perfekcyjne dopasowanie na poziomach 3 warstw skóry, w tym tkanki tłuszczowej.
Ze względu na zróżnicowane wielkości kartridży zabiegowych zabiegi z wykorzystaniem SonoQueen mogą być precyzyjnie dopasowywane do konkretnych obszarów ciała. Tam, gdzie wymagana jest szczególna delikatność i precyzja stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. W zabiegach na ciało, gdzie możliwe jest bardziej agresywne leczenie – kartridże o fali aż do 6 mm.
Technologia HIFU
Innowacyjna technologia HIFU, czyli wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termokoagulacji.
Błyskawiczna regeneracja

Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w skórze błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana tkanka rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się nadając skórze jędrności, zaś komórki tłuszczowe zostają rozbite.

Spektakularne efekty zabiegu SonoQueen

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w urządzeniu – zabiegi SonoQueen są dla Pacjenta bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Efekty terapii zauważalne są po pierwszym zabiegu, natomiast pełnego rezultatu terapeutycznego w postaci odmłodzonej skóry z efektem liftingu Pacjent może oczekiwać po około 3 miesiącach.

Obszary zabiegowe – zastosowania

* Zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie.
* Zmarszczki w delikatnej okolicy oczu lub w okolicy ust.
* Podwójny podbródek.
* Wiotka skóra na twarzy, ramionach czy pośladkach.
* Utrata witalności i elastyczności skóry.
* Nierównomierny koloryt skóry twarzy.

Mocne strony zabiegu:

* Ujędrnienie bez skalpela
* Lifting twarzy, radykalne ujędrnienie i poprawa kondycji skóry na całym ciele są teraz możliwe bez użycia skalpela. Technologia skupionej fali ultradźwiękowej HIFU robi zawrotną karierę w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. A zatem nie mogło jej zabraknąć również w naszej klinice.
* Szybkość i precyzja
* Co wyróżnia SonoQueen na rynku? Przede wszystkim ogromna precyzja tego całkowicie nieinwazyjnego zabiegu liftingującego. Dzięki zróżnicowanym kartridżom zabieg liftingujący można błyskawicznie dopasować do leczonego obszaru tak, aby uzyskać optymalne efekty.
* Piękno bez bólu
* Poza tym technologia SonoQueen jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem liftingującym!

Przeciwwskazania

Hifu Sonoqueen jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* Ciąża i okres karmienia.
* Choroby nowotworowe.
* Stany zapalne i wirusowe w miejscu przeprowadzania zabiegu.
* Przerwany naskórek w obszarze poddanym leczeniu.

MEZOTERAPIA PRÓŻNIOWA

MEZOTERAPIA IGŁOWA BEZ BÓLU I SINIAKÓW
Korzystne efekty działania profesjonalnego zabiegu mezoterapii igłowej są już niepodważalne, jednak wiele osób nadal obawia się związanego z kuracją bólu, a także efektów ubocznych w postaci siniaków czy grudek, które wymagają okresu rekonwalescencji.
Zastosowanie najnowocześniejszego urządzenia do mezoterapii igłowej próżniowej jest rozwiązaniem wszystkich tych problemów.
Połączenie bardzo precyzyjnego pistoletu, wyposażonego w multi-igłę oraz systemu ssącego, pozwala odciągnąć skórę od naczyń krwionośnych i nerwów, a następnie zupełnie bezboleśnie oraz z zachowaniem pełnej kontroli wprowadzić w tkanki takie substancje, jak kwas hialuronowy czy koktajle substancji aktywnych, dzięki którym możliwa jest bardzo intensywna rewitalizacja skóry twarzy i ciała.
MEZOTERAPIA IGŁOWA PRÓŻNIOWA CO TO JEST?
Mezoterapia próżniowa igłowa polega na podaniu specjalnie opracowanych preparatów odżywczych wgłąb skóry na każdym, nawet najwrażliwszym jej obszarze. W przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu, metoda ta jest praktycznie bezbolesna i nie powoduje powstania niepożądanych siniaków ani grudek, dzięki systemowi próżni, który unosi skórę i oddziela ją od nerwów i naczyń krwionośnych. Multi-igła pistoletu pozwala wprowadzić preparaty w tkanki w kilku miejscach jednocześnie, a także w takiej samej dawce, co znacząco skraca czas zabiegu i zwiększa jego efekty. Najczęściej podawane w ten sposób substancje to usieciowany i nieusieciowany kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, atelokolagen oraz mezokoktajle.
W efekcie działania urządzenia Geneo by Pollogen naskórek złuszcza się, a oczyszczona skóra zaczyna znacznie intensywniej wchłaniać składniki odżywcze z podawanych podczas zabiegu preparatów.
TECHNOLOGIA PRÓŻNIOWEJ MEZOTERAPII IGŁOWEJ

Mezoterapia próżniowa wieloigłowa przeprowadzana jest za pomocą urządzenia, wyposażonego w pięcio lub siedmio-igłowy system iniekcji, który pozwala na niezwykle bezpieczne i w pełni kontrolowane wykonywanie zabiegu, a także system próżniowy, zasysający skórę. Specjalista wykonujący zabieg może wybrać dokładną dawkę preparatu, głębokość penetracji oraz prędkość podawania substancji aktywnych, a dodatkowo również poziom siły ssania.

Nowoczesna technologia pozwala zatem:
* zwiększyć skuteczność zabiegu (w porównaniu do tradycyjnej mezoterapii igłowej),
* osiągnąć doskonałą precyzję rozmieszczenia preparatu na danym obrębie skóry,
* wprowadzić w tkanki ściśle określoną ilość preparatu,
* zredukować skutki uboczne nakłucia, takie jak krwiaki, siniaki czy grudki,
* zachować bezpieczeństwo oraz pełną higienę zabiegu,
* maksymalnie zredukować ból,
* przeprowadzić zabieg szybko i komfortowo.

JAK WYGLĄDA ZABIEG MEZOTERAPII PRÓŻNIOWEJ?
Zabieg mezoterapii próżniowej rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego preparatu, którego działanie nakierowane jest na uzyskanie pożądanych efektów. Następnie wybrane substancje wprowadza się wgłąb skóry za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w multi-igłę. Dzięki jednoczesnemu zassaniu jej wierzchnich warstw, iniekcja jest praktycznie bezbolesna. Jednorazowe kartridże pozwalają wykonać za jednym razem aż 5 lub 7 precyzyjnych nakłuć, co sprawia, że zabieg przebiega bardzo szybko. Co więcej, system próżniowy chroni skórę przed tworzeniem się na jej powierzchni krwiaków, siniaków oraz grudek, dzięki czemu już po 30 minutach od zakończenia zabiegu można bez obaw wrócić do codziennych prac.
 
Mezoterapia próżniowa wieloigłowa gromadzi bardzo pochlebne opinie zwłaszcza wśród pań, które obawiają się bolesnych zabiegów i nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowy okres rekonwalescencji. Zastosowanie systemu próżniowego pozwala im natychmiast wrócić do codziennych zajęć, nie martwiąc się o jakiekolwiek ślady, które zabieg mógłby zostawić na ich skórze. Klientki chwalą sobie również bardzo krótki czas przeprowadzania zabiegu oraz duży komfort, zapewniony przez pełną higieniczność stosowanego urządzenia, a także profesjonalizm specjalisty wykonującego iniekcję.
NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA PRÓŻNIOWA

Mezoterapia próżniowa polega na jednoczesnym odciągnięciu skóry od naczyń krwionośnych i nerwów dzięki systemowi próżniowemu oraz iniekcję preparatów odżywczych wgłąb tkanek za pomocą głowicy multi-igłowej. Mikrouszkodzenia powstałe wskutek nakłucia pobudzają naturalny proces regeneracji, a zaaplikowane bezpośrednio w skórę właściwą substancje odżywcze i składniki aktywne pozwalają bardzo skutecznie ją zagęścić, wypełnić i odżywić oraz zlikwidować widoczne zmarszczki. Nowoczesne urządzenie, którym przeprowadza się zabieg mezoterapii próżniowej igłowej wyposażone jest w:
* najcieńsze igły, gwarantujące podawanie najmniejszych dawek preparatu z zachowaniem pełnej skuteczności zabiegu,
* blokadę przepływu zwrotnego, która zapobiega cofaniu się preparatu,
* osłonę bezpieczeństwa, która chroni przed zakażeniami,
* wymienny, jednorazowy filtr, który zapewnia 100% higienę,
* funkcję speed, która zapobiega utracie preparatu.

Obszary zabiegowe – zastosowania

Mezoterapia próżniowa igłowa zaleca jest osobom, które pragną bezboleśnie i bez żadnych skutków ubocznych pozbyć się takich problemów, jak:
* brak elastyczności i jędrności skóry,
* zwiotczenie skóry,
* zmarszczki,
* zniszczenia skóry spowodowane promieniowaniem UV,
* cellulit,
* nadmiar tkanki tłuszczowej,
* łysienie.
Zabieg pozwala także zrewitalizować, nawilżyć i odżywić skórę w obrębie wszystkich partii ciała, w tym brzucha, ud, dłoni, szyi, dekoltu i twarzy.

Mocne strony zabiegu

Mezoterapia próżniowa zastosowana na skórę twarzy i ciała gwarantuje takie efekty, jak:
* pełna rewitalizacja i wypełnienie skóry,
* wygładzenie zmarszczek,
* zagęszczenie i uniesienie skóry w okolicy twarzy, szyi i dekoltu,
* spowolnienie procesów starzenia się skóry,
* poprawę napięcia i jędrności,
* redukcja przebarwień i rozjaśnienie kolorytu,
* zmniejszenie cellulitu,
* redukcja tkanki tłuszczowej,
* ujędrnienie skóry w rejonie pośladków, ud i kolan,
* zmniejszenie rozstępów i spłycenie blizn,
* poprawa wyglądu włosów i zahamowanie procesu ich wypadania.

EFEKTY MEZOTERAPII PRÓŻNIOWEJ TWARZY
Mezoterapia próżniowa efekty na twarz: zabieg mezoterapii igłowej próżniowej jest tak bezpieczny i precyzyjny, że można bez obaw stosować go w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych wokół oczu, a także cieni oraz sińców pod oczami. Pomaga także nawilżyć bardzo cienką i mocno przesuszoną skórę tych okolic, nawet w przypadku osób, które mają skłonności do opuchlizny w tych obszarach twarzy.
Co więcej, mezoterapia próżniowa pozwala również bardzo efektownie odmłodzić, wygładzić i zregenerować skórę twarzy oraz poprawić jej napięcie i jędrność.
Zastosowana także na szyję i dekolt, daje bardzo efektowny rezultat odmłodzenia.
EFEKTY MEZOTERAPII PRÓŻNIOWEJ CIAŁA
Mezoterapia próżniowa efekty na ciało: zabieg mezoterapii próżniowej igłowej pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic brzucha czy ud, zmniejszyć widoczność rozstępów, poprawić napięcie skóry biustu, a tym samym wymodelować go bezpiecznie i bezinwazyjnie, odmłodzić wygląd dłoni poprzez zmniejszenie wiotkości skóry, rozjaśnienie jej kolorytu i głębokie odżywienie, zredukować widoczność cellulitu w okolicy ud i pośladków, a także ujędrnić i poprawić napięcie skóry w okolicach pośladków, ud oraz brzucha, czyli wymodelować całą sylwetkę i poprawić ogólny wygląd skóry.
UMÓW SIĘ ONLINE NA ZABIEG MEZOTERAPII PRÓŻNIOWEJ
Co więcej, mezoterapia próżniowa pozwala również bardzo efektownie odmłodzić, wygładzić i zregenerować skórę twarzy oraz poprawić jej napięcie i jędrność.
Zastosowana także na szyję i dekolt, daje bardzo efektowny rezultat odmłodzenia.
Przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa próżniowa jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* nowotwory skóry,
* infekcje skórne,
* skłonność do powstawania bliznowców,
* zaawansowana cukrzyca,
* przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
* ciąża.

GENEO - ODMŁADZA, ROZJAŚNIA I DOTLENIA!

Zabieg Geneo by Pollogen to pielęgnacja zainspirowana naturą, która dzięki wykorzystaniu biologicznych mechanizmów organizmu, daje naszej skórze efekt dotlenienia, rozjaśnienia i odmłodzenia. Zainspirowany został gorącymi źródłami o znanym działaniu terapeutycznym.
Wykonywany jest w dwóch wersjach: NeoRevive®, który redukuje zmarszczki i ujędrnia skórę oraz NeoBright®, który rozjaśnia ją, rozświetla i wygładza.
Zabieg trwa zaledwie 45 minut, a jego efekty widoczne są natychmiast.
Geneo to trzy korzyści w jednym zabiegu. Decydując się na zabieg Geneo by Pollogen możesz mieć gwarancję, że Twoja skóra będzie po nim dotleniona, złuszczona i odżywiona składnikami pielęgnacyjnymi zawartymi w kapsułce bogatej w substancje aktywne.
CO TO JEST GENEO™?
Geneo by Pollogen to urządzenie, które służy do przeprowadzania zabiegu Geneo. Jego działanie opiera się na oczyszczaniu skóry, dzięki zastosowaniu kapsułki Capsugen oraz żelu bogatego w składniki odżywcze,wmasowywanych w jej powierzchnię głowicą Geneo.Dzięki nim tworzone są ogromne ilości bąbelków z wysoką zawartością dwutlenku węgla, które pękają na powierzchni naskórka. W ten sposób zainicjowany zostaje efekt Bohra, co oznacza, że do obszaru zabiegowego kierowana jest krew bogata w tlen. Jednocześnie zwiększa się także jej przepływ w naczyniach włosowatych, a tym samym również pobudzony zostaje metabolizm komórek skóry.
W efekcie działania urządzenia Geneo by Pollogen naskórek złuszcza się, a oczyszczona skóra zaczyna znacznie intensywniej wchłaniać składniki odżywcze z podawanych podczas zabiegu preparatów.
ZABIEG GENEO

Zabieg Geneo by Pollogen  można porównać do masażu, który jest połączony z jednoczesnym złuszczaniem naskórka. Kapsułki Capsugen w połączeniu z żelem wytwarzają mikropęcherzyki z CO2, które pękają na powierzchni skóry i usuwają jej martwe komórki. Co więcej, środowisko bogate w dwutlenek węgla zapoczątkowuje reakcję zwaną efektem Bohra, dzięki któremu krew z wysoką zawartością tlenu wędruje w miejsce obszaru zabiegowego, zwiększa się jej przepływ w naczyniach włosowatych, a metabolizm komórek zostaje przyspieszony.
Kuracja jest przyjemna, zupełnie bezbolesna i bardzo relaksująca.

Geneo by Pollogen to trzy etapy pielęgnacji:
* dotlenianie,
* złuszczanie,
* wchłanianie specjalistycznego preparatu.

Zabieg Geneo by Pollogen sprawia, że skóra jest wypielęgnowana i doskonale wchłania składniki odżywcze zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. W ramach jednej kuracji otrzymujemy aż trzy rezultaty: złuszczanie martwego naskórka, dotlenienie oraz odżywienie skóry.
Geneo łączy kosmetykę oraz medycynę estetyczną. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie ze specjalną głowicą oraz specjalną kapsułkę ze składnikami o działaniu rewitalizującym, rozświetlającym i odmładzającym skórę. W zależności od wybranego preparatu, pozwala osiągnąć różne rezultaty. NeoRevive® redukuje zmarszczki i ujędrnia skórę, a NeoBright® rozjaśnia ją, wygładza i rozświetla. Efekty zabiegu widoczne są gołym okiem natychmiast po jego zakończeniu.
CZY ZABIEG GENEO BOLI?
Ponieważ Geneo na twarz i każde inne partie ciała przeprowadza się na mokrej skórze, dzięki czemu nie powoduje żadnych podrażnień ani dyskomfortu. Masaż z użyciem głowicy Geneo oraz żelu i kapsułek, które wytwarzają mikropęcherzyki jest niezwykle przyjemny i odświeżający. Kuracja jest zatem odprężająca i poprawia nastrój pacjenta. Osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać jedynie lekko podraznioną skórę. Geneo zabieg poleca się każdej osobie, która pragnie szybko i natychmiastowo poprawić wygląd swojej skóry.
Obszary zabiegowe – zastosowania

* zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
* zmarszczki mimiczne,
* cienie i worki pod oczami,
* szara, zmęczona cera,
* przebarwienia,
* wiotkość skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Geneo na twarz polecany jest przede wszystkim osobom, których skóra potrzebuje regeneracji i naturalnego odnowienia.
Cotygodniowe zabiegi pomagają w walce z trądzikiem oraz uszkodzeniami słonecznymi. Poprawę ogólnego stanu skóry oraz zmniejszenie widoczności porów zapewnia preparat NeoRevive®. Z kolei NeoBright® wykorzystuje się podczas zabiegu Geneo na przebarwienia. Pozwala on pozbyć się między innymi takich problemów, jak plamy pigmentowe i plamy posłoneczne.
Geneo zabieg powtarzany raz w miesiącu to doskonała profilaktyka starzenia się skóry, która powinna być zaplanowana długofalowo, z dobraniem indywidualnego programu, dostosowanego do stanu oraz typu cery.

Mocne strony zabiegu

Efekty Geneo to przede wszystkim trzy zmiany w wyglądzie i stanie naszej skóry:
* naturalne, bardzo głębokie dotlenienie,
* złuszczenie martwych komórek naskórka,
* maksymalne wchłanianie składników preparatu rewitalizującego skórę.

Geneo efekty zabiegu NeoRevive® to przede wszystkim odmłodzenie skóry, dzięki zawartości takich składników preparatu, jak: olej z pestek granatowca właściwego, ryboza, olej z owoców dzikiej róży, palmitynian askorbylu, kwas hialuronowy, palmitoil tripeptyd-5 (i) gliceryna, octan tokoferylu, retinol.

NeoRevive® pozwala na:
* uzyskanie zdrowego i promiennego wyglądu skóry,
* poprawę gęstości i odżywienie skóry,
* zmniejszenie widoczności porów,
* zredukowanie zmarszczek i ujędrnienie skóry.

Geneo efekty zabiegu NeoBright® to przede wszystkim rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu i odżywienie skóry, dzięki takim składnikom, jak: Askorbianianofosforan magnezu, Retinol, Olej z owoców dzikiej róży, Kwas kojowy, Kwas azelainowy, Kwas hialuronowy.

NeoBright® pozwala na:
* poprawienie gęstości i odżywienie skóry,
* wyrównanie kolorytu cery,
* naturalne nawilżenie i dotlenienie skóry,
* rozświetlenie skóry,
* osiągnięcie promiennego wyglądu twarzy.

Przeciwwskazania

Geneo jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* Ciąża i okres karmienia.
* Choroby nowotworowe skory.
* Stany zapalne i wirusowe w miejscu przeprowadzania zabiegu.
* Przerwany naskórek w obszarze poddanym leczeniu.
* Cukrzyca.
* Zaburzeń krążenia.
* Nerwica.
* Kuracja izotretynoiną.

System frakcyjnego odmładzania skóry Tixel 2

System frakcyjnego odmładzania skóry Tixel 2 to jeden z najbardziej pożądanych technologii liftingujących bez użycia skalpela. W aparacie Tixel 2 została wykorzystana technologia TMA (termomechaniczna ablacja). Jest to innowacyjna metoda frakcyjnego odmładzania z wykorzystaniem naturalnego ciepła. Technologia zapewnia szybki i bezpieczny przepływ energii cieplnej do skóry z dużą precyzją.
Technologia
Tixel®2 wpływa na tkankę praktycznie identycznie jak lasery frakcyjne ablacyjne CO2 i lasery nieablacyjne, jednak z mniejszym nasileniem bólu, z zachowaniem poczucia komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. Przy jego zastosowaniu nie jest konieczne stosowanie kremów znieczulających.
Technologia TMA to technologia termo-mechanicznej stymulacji frakcyjnej oparta na tytanowej końcówce  zawierającej 81 (9×9) lub 24 (6×4) elementy w postaci odwróconej piramidy, gdzie wierzchołek dotykający skórę ma promień około 100 µm. Aplikator rozgrzewa się do 400°C, a ilość ciepła transferowanego do skóry właściwej jest kontrolowana przez dwa mechanizmy: pierwszy – czas oddziaływania aplikatora ze skórą (zakres od 5 do 18 ms); drugi – wysunięcie aplikatora w kierunku skóry. Dzięki tym dwóm mechanizmom możliwa jest kontrola ilości dostarczanego ciepła do tkanek, oszacowania miejsca docelowego kumulacji energii termicznej oraz określenie tempa transferu ciepła, co zapobiega perforacji naskórka.
Zastosowanie technologii termo-mechanicznej stymulacji frakcyjnej nie wymaga zastosowania okularów ochronnych i pochłaniaczy dymu, a oddziaływanie termiczne nie jest związane z chromoforami skóry jak to ma miejsce w przypadku laserów nieablacyjnych. W związku z powyższym stopień oddziaływania energii termicznej nie jest bezpośrednio skorelowany z fototypem, co umożliwia wykonywanie zabiegów w całym zakresie zawartości melaniny w skórze.
Czas impulsu w milisekundach
Intensywność zabiegu kontrolowana jest przez czas kontaktu końcówki ze skórą (lub poprzez czas impulsu). Wraz ze wzrostem czasu impulsu zwiększa się ilość energii dostarczanej do skóry.
Końcówka wysusza i rozłamuje warstwę rogową przy minimalnej koagulacji. Skutkuje to powstaniem długo utrzymującego się kanalika, który zdecydowanie podnosi wchłanialność środków stosowanych na powierzchni skóry.
Zalety urządzenia

Technologia termo-mechanicznej stymulacji frakcyjnej w postaci urządzenia Tixel 2 jest ciekawą alternatywą dla innych zabiegów rewitalizacji skóry. Do zalet urządzenia Tixel 2 należy: łatwość wykonania zabiegu i szansa na uzyskanie wyraźnej poprawy również w bardziej wymagających okolicach, takich jak: okolice oczodołów. Warto wspomnieć również o możliwości optymalizacji parametrów zabiegu w szerokim zakresie wskazań i wykorzystaniu dodatkowych składników aktywnych, które skuteczniej wnikają do skóry przez powstające mikrokratery ablacji. Ważny jest również szybki czas pełnej rekonwalescencji wynoszący kilka dni oraz możliwość wielokrotnego zastosowania tego samego aplikatora, co zmniejsza koszty zabiegu.

Obszary zabiegowe – zastosowania

Tixel 2 zaleca jest osobom, które pragną bezboleśnie i bez żadnych skutków ubocznych pozbyć się takich problemów, jak:
* brak elastyczności i jędrności skóry,
* odmładzanie skóry,
* kurzych łapek,
* otwartych porów,
* zmarszczki związane z wiekiem i zmarszczki mimiczne,
* zmarszczki w okolicach oczodołu,
* rewitalizacja górnej powieki,
* redukcja cieni i obrzęków pod oczami,
* nierówny koloryt skóry,
* trądzik i zmiany potrądzikowe,
* blizny,
* nierówna tekstura skóry.

Przeciwwskazania

Tixel 2 jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* nowotwory skóry,
* infekcje skórne,
* skłonność do powstawania bliznowców,
* zaawansowana cukrzyca,
* przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
* ciąża.

BRAK SZKODLIWEGO PROMIENIOWANIA
Tixel działa na zasadzie emitowania ciepła.

EXILIS ELITE To Innowacyjne Urządzenie, Łączące W Sobie Moc Ultradźwięków I Energii O Wysokiej Częstotliwości.

EXILIS ELITE – to urządzenie posiada wielofunkcyjny system, który doskonale radzi sobie z różnymi niedoskonałościami twarzy i ciała – od nadmiaru tkanki tłuszczowej po objawy starzenia się skóry. Urządzenie oddziałuje na tkankę tłuszczową w 3 etapach. Najpierw ma miejsce tzw. rozpoznanie, czyli skierowanie energii na określoną głębszą tkankę tłuszczową. Emisji energii towarzyszy praca zaawansowanego system chłodzenia, który zapobiega przegrzewaniu się skóry. Kolejny etap to izolacja. Wówczas ultradźwięki rozrywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, dzięki czemu łatwiej jest pozbyć się tłuszczu z organizmu. Następnie ma miejsce dezaktywacja, a więc zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych i ich redukcja. Ta 3-fazowa procedura zastosowana w urządzeniu EXILIS ELITE to obecnie najbardziej nowoczesna technologia modelowania sylwetki i odmładzania skóry.

EXILIS ELITE to nie tylko spektakularne i długotrwałe efekty, ale też maksymalne bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Monitoring temperatury tkanki zabezpiecza skórę przed nadmiernym wzrostem temperatury. Zabieg jest bezbolesny i przyjemny – podczas pracy urządzenia pacjenci odczuwają przyjemne ciepło na skórze. System jest wielofunkcyjny, dlatego stosuje się go na niemal każdym obszarze twarzy i ciała, łącznie z delikatnymi okolicami wokół oczu. Zabieg polecany jest nie tylko osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale także oczekującym wyraźnego efektu odmłodzenia skóry. Fale ultradźwiękowe emitowane przez EXILIS ELITE powodują kurczenie rozciągniętych włókien kolagenowych i wypełnienie struktur skóry nowym kolagenem. Efekt liftingu jest w zasadzie natychmiastowy, choć pełne rezultaty zabiegu są widoczne po około miesiącu od jego przeprowadzenia. EXILIS ELITE może być bez obaw stosowany wobec wszystkich fototypów skóry.

NAJLEPSZY ZABIEG

EXILIS ELITE to obecnie najbardziej innowacyjny system modelowania sylwetki i odmładzania skóry za pomocą ultradźwięków.

SZYBKIE EFEKTY

W porównaniu do innych tego typu urządzeń, efekty zabiegu pojawiają się bardzo szybko – już pojedyncza sesja zabiegowa daje widoczne rezultaty.

WIDOCZNA POPRAWA

W rezultacie zabiegu, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a skóra odzyskuję jędrność i prawidłowe napięcie. Efekt anti-aging jest długotrwały.

BTL EXILIS ELITE doskonale radzi sobie z usuwaniem depozytów tłuszczowych w miejscach opornych na inne metody redukcji tłuszczu. Jest to zasługa skojarzenia ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości.
Ile zabiegów należy przeprowadzić?
Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować wyraźną poprawę. Najlepsze efekty są osiągane po ok. 4 sesjach zabiegowych.

Opis zabiegu BTL Exilis Elite

W pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna, podczas której kosmetolog ocenia stan skóry oraz ustala liczbę zabiegów, które powinny być wykonane, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Następnie na ciało pacjenta zostaje przyklejona elektroda bierna, a na obszar zabiegowy nakładana jest specjalna oliwka, która pomaga osiągnąć jak najlepszy przepływ energii. Głowicą Exilis podgrzewamy ciało do temperatury ok. 40—42°C, co pozwala na głębokie nagrzanie tkanki i dzięki czemu dochodzi do lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. Czas zabiegu to ok. 30 minut, a sam zabieg jest niebolesny, odczuwalne jest uczucie ciepła w obrębie obszaru zabiegowego. Może pojawić się zaczerwienienie spowodowane nagrzaniem tkanki, które znika po około 30 minutach.
Czy aparat Exilis do redukcji tkanki tłuszczowej jest bezpieczny?
Exilis posiada system kontroli temperatury skóry RID, dzięki czemu rozkład energii jest jednolity — eliminuje to możliwość powstawania blizn czy oparzeń. Ponadto wbudowany system kontroli przepływu energii wyklucza ryzyko przedawkowania energii. Terapia Exilis to minimalnie inwazyjny zabieg dający najlepsze efekty, zauważalne już po pierwszym jego wykonaniu.

Zastosowana technologia BTL Exilis Elite

EXILIS łączy w sobie dwa mechanizmy, do tej pory stosowane w medycynie estetycznej wyłącznie oddzielnie – terapię ultradźwiękami i radiofrekwencję.

Jego zasada działania jest prosta – urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, co powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne. Dodatkowo, wysoka temperatura pobudza długofalowy proces produkcji kolagenu w skórze.

Jak przebiega zabieg?

Już po pierwszym zabiegu widać zmiany – poprawiają się wygląd, struktura i napięcie skóry, a w miejscach poddanych zabiegowi widać wyraźny ubytek tkanki tłuszczowej. Kuracja jest całkowicie bezbolesna i niemal nieinwazyjna. Seria zabiegowa składa się z 4 do 6 zabiegów wykonywanych co 7–10 dni.

Zalecenia po zabiegu BTL Exilis Elite

W trakcie kuracji zaleca się zastosowanie lekkostrawnej diety, wypijanie przynajmniej od 2 do 5 litrów wody dziennie oraz ograniczenie spożycia alkoholu.
Wskazana jest też umiarkowana aktywność fizyczna, która przyspieszy procesy metaboliczne w organizmie.
Zaraz po zakończeniu zabiegu zaleca się przeprowadzenie drenażu limfatycznego.

Obszary zabiegowe – zastosowania

– Oporna tkanka tłuszczowa,
– Dysproporcje sylwetki,
– Wiotka skóra,
– Zmarszczki,
– Cellulit.

Zalety zabiegu

BTL EXIILIS ELITE zastosowany na skórę twarzy i ciała gwarantuje takie efekty, jak:
– redukcja tkanki tłuszczowej,
– redukcja objętości tłuszczu,
– poprawa konturu ciała,
– wysmuklenie sylwetki,
– remodelowanie wybranych obszarów ciała,
– ujędrnienie skóry i poprawa napięcia skóry [zwłaszcza po ciąży],
– zwiększenie gęstości skóry,
– redukcja cellulitu,
– redukcja rozstępów.

Przeciwwskazania

BTL EXILIS ELITE jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jego zastosowania. Należą do nich:
– Ciąża i okres karmienia.
– Choroby nowotworowe.
– Stany zapalne i wirusowe w miejscu przeprowadzania zabiegu.
– Przerwany naskórek w obszarze poddanym leczeniu.
– Niewydolność serca.
– Stymulator serca.
– Metalowe implanty.
– Epilepsja.
– Choroby naczyń tj. żylaki i tromboza.
– Niewydolność nerek lub wątroby.


Plazma Maglev - zabieg, który odmładza. Technologia plazmowa w medycynie estetycznej

Zabiegi wykorzystujące technologię plazmy dają takie same efekty, jak operacje plastyczne, jednak przeprowadza się je bez użycia skalpela.
PLAZMA – ALTERNATYWA DLA SKALPELA

Jeśli chcesz:
• zlikwidować nadmiar skóry na górnych powiekach – blefaroplastyka,
• zlikwidować zmarszczki nad górną wargą, tzw. ,,zmarszczki palacza”,
• zlikwidować wiotką skórę w okolicy uszu,
• zlikwidować nadmiar skóry w okolicy łokci i kolan,
• usunąć włókniaki
– ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!
Wiele osób odczuwa dyskomfort z powodu nadmiaru skóry na powiekach, przez co twarz wygląd smutno, a opadające kąciki oczu dodają lat. Są to naturalne procesy starzenia, które powodują, że tracimy młodzieńczy wyraz twarzy. Teraz jest na to rozwiązanie – niechirurgiczna blefaroplastyka z wykorzystaniem urządzenia działającego na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy – Plazma Handy.CZYM JEST PLAZMA I JAKI JEST MECHANIZM DZIAŁANIA ZABIEGU?
Plazma jest urządzeniem medycznym stanowiącym najnowocześniejsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Plazma jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma – zjonizowany gaz zawierający takie same ilości ładunków dodatnich, jak i ujemnych, nazywany czwartym (obok ciała stałego, cieczy i gazu) stanem skupienia materii. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem ,,otwartego oka”.
Plazma jest jedynym na świecie urządzeniem bipolarnym, produkującym naturalną plazmę w formie jednolitej wiązki, dzięki której skóra w leczonym miejscu napina się, w naturalny sposób odbudowując i wzmacniając tkanki. Wytworzona iskra ma zaledwie 0,1 mm, przez co urządzenie jest niezwykle precyzyjne i bezpieczne.
JAK WYGLĄDA ZABIEG PLAZMA?
Po uprzednim znieczuleniu skóry pacjenta głowica urządzenia Plazma jest zbliżana do powierzchni skóry – zygzakowo, liniowo lub punktowo. Na skutek wyładowania napięcia, w odległości ok. 2mm między wierzchołkiem głowicy, a skórą, generowana jest iskra z efektem korony wokół. Ponieważ przewodzące prąd powietrze jest zjonizowane, powstaje plazma, która utlenia naskórek, aż do intensywnego zbrązowienia.
Obszary zabiegowe – zastosowania
Urządzeniem Plazma wykonywane są zabiegi:
• nieinwazyjnej plastyki powiek – blefaroplastyki,
• likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. ,,zmarszczki palacza”,
• likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy uszu, łokci i kolan,
• liftingu twarzy – natychmiastowy efekt napięcia skóry,
• usuwania włókniaków,
• leczenia wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych
JAKIE SĄ EFEKTY PO ZABIEGU PLAZMA ?
Plazma jest doskonałą alternatywą dla skalpela. Skuteczność tej metody jest porównywana do efektów osiąganych w chirurgii estetycznej. Metoda jest całkowicie bezinwazyjna. Nieodzowną zaletą Plazma jest jego bezpieczeństwo: nie uszkadza głębszych warstw skóry, nie powoduje krwawienia i nie wiąże się z głęboką ingerencją w tkanki.
Zalety zabiegu:
• nie wyłącza pacjentów z codziennych aktywności,
• nie wywołuje stanu zapalnego otaczających tkanek,
• pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu (operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu i ,,na żywo” obserwować efekty).
JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU I JAK JĄ PIELĘGNOWAĆ?
• opuchlizna i drobne strupki schodzą po 4 – 8 dniach w przypadku podnoszenia powiek, 1 – 2 dni w przypadku usuwania kurzajek, brodawek i włókniaków,
• po zabiegu dla przyspieszenia gojenia zalecamy stosowanie maści nawilżających przyspieszających gojenie, np. UniGel (maści natłuszczające nie są wskazane),
• w okresie gojenia się skóry staramy się nie dotykać skóry oraz nie wykonywać makijażu,
• unikamy sauny, solarium i słońca do 3 tygodni po zabiegu
JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG PLAZMA?
Podnoszenie powiek wykonujemy jednorazowo, zabieg można powtórzyć, jednak nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni. W znacznej większości dla pełnego efektu wystarczą 1 – 2 zabiegi. Usuwanie kurzajek, brodawek, włókniaków nie wymaga powtórzeń i wystarczy 1 zabieg, aby pozbyć się niechcianych zmian.
PRZECIWWSKAZANIA
Plasma jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
• ciąża i karmienie piersią,
• rozrusznik serca,
• stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu,
• obecność metalowych protez stawów w ciele,
• padaczka.

Kriolipoliza Coolsculpt

Jest to doskonała metoda redukcji tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela.

Na czym polega kriolipoliza?
Nazwa zabiegu pochodzi od dwóch wyrazów “krio” – lodowaty i “lipolizy”, czyli chemicznego rozkładu tłuszczu. Czym jest sama kriolipoliza? To nowoczesny i bezbolesny zabieg wykorzystujący zimno w walce ze zbędną tkanką tłuszczową. Komórki tłuszczowe są zamrażane i doprowadzane do rozpadu. Lipidy z komórek tłuszczowych są transportowane przez układ limfatyczny. Proces działa jedynie na tkankach tłuszczowych, nie ingerując w stan skóry, mięśni czy nerwów. Zabieg jest nieinwazyjny i działa bezpośrednio w miejscu poddanym kriolipolizie.
JAK DŁUGO TRWA ZABIEG?
Zabieg kriolipolizy czyli wymrażania tłuszczu, trwa godzinę – w tym czasie, przy pomocy specjalnego aplikatora próżniowego zasysa się tkankę z określonego obszaru. Komórki tłuszczowe są schładzane do stopnia ich obumarcia a następnie wydalane przez organizm. Zabiegi najlepiej wykonywać etapowo, dzięki temu z każdą sesją tkanka tłuszczowa jest coraz mniejsza, a efekty widoczne i długotrwałe.
Kriolipoliza efekty: jak szybko można je zauważyć?

Efekty kriolipolizy nie są widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu. Zazwyczaj organizm potrzebuje ok. 3 miesięcy na to, by pozbyć się obumarłym komórek tłuszczowych. Zbędna tkanka tłuszczowa usuwana jest naturalnie w trakcie procesu metabolicznego. Aby móc cieszyć się zadowalającymi efektami kriolipolizy, kriolipoliza wymaga powtarzania. Zazwyczaj wymagana jest liczba 2–3 zabiegów wykonywanych co 2-3 miesiące. Pierwsze efekty są jednak widoczne już po 30 dniach. Wykonanie zalecanej liczby zabiegów owocuje utratą aż 5–7 cm w obwodzie oraz utrwaleniem uzyskanego efektu odchudzania. 

Kriolipoliza wykonywana jest w specjalistycznej Kllinice Project Skin reprezentującej światowy poziom zabiegów medycyny estetycznej

Kriolipoliza to wynalazek amerykańskich lekarzy, którzy dzięki wieloletnim badaniom dowiedli, że podskórne tkanki tłuszczowe są  podatne na działanie zimna!
Dlatego kriolipoliza polegająca na „zamrażaniu” wybranych komórek tłuszczowych z różnych części ciała. Komórki tłuszczowe silnie reagują na niską temperaturę i pod wpływem zabiegu, rozpadają się na mniejsze elementy, aby w efekcie trwale zniknąć z organizmu. To prowadzi do zmniejszenia objętości wybranych partii ciała – brzucha, ud lub ramion. Kriolipoliza to bardzo bezpieczny zabieg, który jest doskonałą alternatywą dla klasycznej liposukcji. Dzięki zabiegowi możemy pozbyć się do kilku centymetrów!

Metoda ta została uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod walki z różnymi typami otyłości.

Postępowanie przed zabiegiem
Zabieg kriolipolizy nie wymaga specjalnych przygotowań. Zalecamy jedynie, aby 24 h przed zabiegiem wypijać minimum 2 litry wody.
Zalecamy, aby po zabiegu kriolipolizy:

* unikać spożywania pokarmów wysokobiałkowych, wysokotłuszczowych, wysokoenergetycznych
* spożywać lekkie pokarmy, unikać tych tłustych i mocno przyprawionych,
* wypić ok. 2 litrów wody w ciągu 24 godzin po zabiegu.
* trzymać się zasad zdrowego odżywiania i włączyć aktywność fizyczną, aby pogłębić efekty zabiegu. 

Obszary zabiegowe – zastosowania

Urządzeniem Cool Sculpt podlegają wymrażaniu tłuszczu takie partie ciała jak:
* brzuch,
* boczki (dolna część pleców),
* ramiona,
* plecy,
* uda,
* bryczesy (dolna partia bioder, górna część ud).

Zabieg zaleca się szczególnie osobom, które mają tendencję do miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej.
Zabieg jest szczególnie polecany i wskazany w przypadku osób, u których komórki tłuszczowe występują miejscowo, na przykład tzw. oponka na brzuchu czy “bryczesy”.
Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, którzy pragną zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej w okolicach brzucha, na zewnętrznych stronach ud, ramionach oraz dolnej części pleców.

Efekty po wykonaniu serii zabiegów kriolipolizy, przy zachowaniu zdrowego stylu życia są trwałe podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt końcowy po zabiegu nie jest natychmiastowy gdyż proces usuwania przez organizm uszkodzonych komórek tłuszczowych trwa kilka tygodni. Dla ścisłości informacji, warto zaznaczyć, że już po pierwszym zabiegu możemy zaobserwować znaczną różnicę, jednakże nie jest to ostateczny końcowy efekt.
* Dzięki zabiegowi można stracić do 25-40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi. 

Przeciwwskazania

Kriolipoliza Cool Sculpt jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieje kilka przeciwwskazań ogólnych do jej zastosowania. Należą do nich:
* cukrzyca,
* padaczka,
* rozrusznik serca,
* krioglobulinemia,
* choroba Raynaud,
* pokrzywka z zimna,
* ciąża i karmienie piersią,
* zaburzenia pracy nerek,
* zaburzenia pracy wątroby,
* miejscowe zaburzenia krążenia,
* hipoproteinemia zimnych aglutynin,
* miejscowe stany zapalne, otwarte rany.

HAIR MAX PRO to Nowoczesny, unikalny w skali kraju laser diodowy LLLT

W Klinice Project Skin prowadzimy kompleksową terapię trychologiczną z użyciem najnowocześniejszej technologii laserowej LLLT (Low Level laser Therapy). Nowoczesny, unikalny w skali kraju laser diodowy LLLT emituje niskopoziomowe zimne światło małej mocy o dwóch długościach fali świetlnej: fala 650 nm, to światło, które z łatwością przenika przez kolejne warstwy skóry, działając biostymulująco, regulując procesy komórkowe i odżywiając mieszki włosowe. Z kolei światło o długości fali 808 nm, dzięki powinowactwu z barwnikiem zawartym we włosach, dociera bezpośrednio do mieszków włosowych i usprawnia zachodzące w nich kluczowe procesy metaboliczne.

Wypadanie włosów i choroby skóry głowy wymagają leczenia miejscowego oraz kompleksowego leczenia całego organizmu. Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii, która w ciągu kilku tygodni pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych.
Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.
Ta innowacyjna technologia – poparta wieloma badaniami naukowymi – jest obecnie jedną z najskuteczniejszych terapii trychologicznych, stosowanych w przypadku różnych typów łysienia (androgenowego, telogenowego, plackowatego), wypadania włosów i stymulowania ich do wzrostu, stając się alternatywą dla inwazyjnego zabiegu przeszczepu włosów.
Etapy Kompleksowej Terapii Trychologicznej laserem diodowym LLLT HAIR MAX PRO
1. Analiza trychoskopowa (trichoskopowa) włosów i skóry głowy
Wysokiej klasy trychoskop (trichoskop) – cyfrowa kamera wraz z odpowiednim oprogramowaniem, pozwala specjaliście oglądać skórę głowy, mieszki i cebulki włosowe oraz włosy – nawet w 200-krotnym powiększeniu – na ekranie monitora, dzięki czemu możliwa jest dokładna analiza stanu pacjenta z uwzględnieniem poszczególnych faz wzrostu włosa.
W razie potrzeby podczas badania trichoskopowego trycholog może pobrać próbki włosów i mieszków włosowych pacjenta do badania mikroskopowego – tzw. trichogramu, dzięki któremu jest w stanie precyzyjne określić przyczyn ich wypadania.
Możliwość zapisu zdjęć w karcie pacjenta umożliwia interdyscyplinarnemu zespołowi specjalistów Kliniki Project Skin na śledzenie postępów leczenia i wspólne planowanie kompleksowej terapii trychologicznej, w skład której – oprócz zastosowania lasera diodowego LLLT – może wchodzić np. mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym lub koktajlami witaminowymi, infuzja tlenowa czy elektromasaże. W terapii trychologicznej chorób skóry głowy i wypadania włosów wykorzystywane są także metody detoksykacji komórkowej, diety-eliminacyjno-rotacyjnej, wlewów witaminowych i tlenoterapii hiperbarycznej.
2. Pen z powietrzem pod ciśnieniem
Pen pozwala dezynfekować oraz oczyścić skórę głowy przed wykonaniem właściwego zabiegu. Zabieg ten ma na celu przygotowanie skóry głowy oraz włosów do przeprowadzenia terapii poprawiającej ich kondycję.Zabieg dezynfekuje skórę głowy, przygotowując ją do dalszych zabiegów wspomagających leczenie problemów wypadających włosów, takich jak naświetlanie, podawanie leków wspomagających porost włosów np. Minoxidil, masaż skóry głowy specjalną głowicą z mikroprądami itp.
3. Infuzja tlenowa w leczeniu wypadających włosów
Precyzyjny pistolet do wtłaczania substancji aktywnych pozwala na wykonanie zabiegu infuzji tlenowej, polegającej na wprowadzaniu wraz z tlenem preparatów odżywczych i leczniczych w głębsze warstwy skóry. Infuzja tlenowa w terapii trychologicznej to zabieg i działaniu regenerującym, przeciwzapalnym, przyspieszającym metabolizm komórkowy oraz spowalniającym procesy starzenia się skóry głowy i cebulek włosowych.
4. Elektroterapia i masaż skóry głowy mikroprądami wspomaga leczenie różnych typów łysienia.
Ten etap terapii trychologicznej to pobudzający masaż skóry głowy, specjalną głowicą emitującą czerwone światło o długości fali 600-700 nm, które wspomaga metabolizm komórkowy i zwiększa produkcję koenzymu ATP w komórkach skóry głowy. Masaż ten wykorzystuje także działanie mikroprądów, które otwierają mieszki włosowe i umożliwiają substancjom aktywnym skuteczniejszą ich penetrację.
5. Naświetlanie skóry głowy laserem HAIR MAX PRO LLLT oraz światłem LED
Terapeutyczny hełm laserowy wyposażony w diody laserowe i diody LED umożliwia komputerowo sterowane dozowanie określonych przez lekarza fal światła laserowego i ledowego o naukowo dobranej częstotliwości i długości trwania naświetlania dla każdego zakresu fal.
Ten całkowicie nieinwazyjny zabieg okazuje się być jednym z najbardziej skutecznych metod leczenia problemów z wypadającymi włosami. Pozwala przy niewielkich kosztach w sposób całkowicie bezpieczny wzmocnić i zagęścić istniejące włosy oraz zainicjować wzrost nowych włosów.
Wskazania do terapii łysienia laserem diodowym LLLT:
• łysienie androgenowe,
• łysienie telogenowe,
• łysienie plackowate;
• nadmierne wypadanie włosów: na tle hormonalnym,
• wypadanie włosów uwarunkowane genetycznie,
• wypadające włosy po odchudzaniu,
• utrata włosów po chemioterapii
• wypadające włosy po leczeniu szpitalnym czy narkozie;
• włosy rzadkie, cienkie, łamliwe i pozbawione blasku;
• choroby skóry głowy: łuszczyca, łupież, atopowe zapalenie skóry, świąd, łojotok lub łojotokowe zapalenie skóry;
• przeszczep włosów.
Efekty terapii wypadających włosów laserem diodowym LLLT:
• odżywia i rewitalizuje skórę głowy,
• reguluje procesy komórkowe, lecząc choroby skóry głowy,
• zwiększa produkcję koenzymu ATP w komórkach skóry głowy,
• odbudowuje cebulki włosowe i stymuluje wzrost włosów,
• odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych,
• przyczynia się do powstawania nowych komórek włosa, a tym samym odżywia zniszczone włosy, zwiększa ich gęstość i grubość,
• zapobiega wypadaniu osłabionych włosów,
• skuteczny w leczeniu łysienia plackowatego i androgenowego.
Przeciwwskazania

* nowotwory,
* ciąża,
* laktacja,
* metalowe elementy w ciele,
* rozrusznik serca, defibrylator,
* przerwana ciągłość skóry,
* łysienie bliznowaciejące.

Hialuron Pen Scalpa- nieinwazyjne wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust

Hialuron Pen Scalpa to nowoczesne urządzenie, które przy użyciu innowacyjnych technologii pozwala uzyskać efekt: wypełniania zmarszczek, powiększania ust oraz modelowania owalu twarzy przy pomocy kwasy hialuronowego bez użycia igły. Możemy łatwo zauważyć, że ryzyko nierównomiernego rozprowadzenia się wypełniacza jest znacznie wyższe przy stosowaniu tradycyjnych igieł. Ponadto ryzyko uszkodzenia tkanek jest znacznie większe przy zastosowaniu metody iniekcyjnej. Urządzenie Hialuron Pen zapewnia 3 razy mniejsze odczucie bólu, niż przy standardowej metodzie igłowej.
Kwas Hialuronowy jest naturalną substancją występującą w obfitości w młodej skórze, mazi stawowej i innych tkankach. Z upływem czasu wolne rodniki produkowane pod wpływem światła słonecznego i zanieczyszczeń doprowadzają do jego degradacji i niszczenia.
Szacuje się, że osoba w średnim wieku, ma go o połowę mniej niż w młodości. Zdajemy sobie sprawę, że tradycyjne metody wypełniania kwasem hialuronowym są niezwykle niekomfortowe i dla niektórych zbyt bolesne. Hialuron Pen to bezkonkurencyjna alternatywa dla wszystkich Pań. Trwałość zabiegu jest porównywalna do metod z zastosowaniem iniekcji igłowych tj. od 6-12 miesięcy – po tym czasie należy powtórzyć zabieg.

Na czym polega zabieg?

Kwas hialuronowy jest wprowadzany za pomocą wysokiego ciśnienia poprzez bardzo wąski otwór, bez użycia igły. Energia mechaniczna uwalniana jest za pomocą sprężyny i specjalnego tłoku wstrzykiwacza. Cienki strumień substancji przedostaje się przez mikroskopijne otwory do skóry właściwej, bez nakłuwania igłą. Otwór w ampułce/dozowniku ma zaledwie 0,13 mm, czyli jest prawie trzykrotnie mniejszy od najmniejszych igieł insulinowych. Zabieg jest bezbolesny.

Główną zaletą tego urządzenia jest bezpieczeństwo zabiegu – przy użyciu tradycyjnych igłowych iniekcji największym problemem jest ryzyko wprowadzenia kwasu hialuronowego w naczynie krwionośne, co prowadzi do zatkania światła naczynia i finalnie do miejscowej martwicy tkanki. Przy użyciu tego urządzenia nie ma takiego ryzyka, ponieważ kwas hialuronowy jest rozpraszany a nie wprowadzany punktowo w jedno miejsce jak to się dzieje przy użyciu tradycyjnych igłowych iniekcji. Bezbolesność wykonywanego zabiegu jest drugim głównym atutem dla którego przy powiększaniu ust warto rozważyć wykonanie zabiegu za pomocą Hialuron Pen.

Trwałość efektów zabiegu zależy od podanego preparatu (nie od sposobu podania) dlatego w przypadku powiększania ust, należy spodziewać się dokładnie takiej samej trwałości jak przy tradycyjnej igłowej iniekcji. Zakłada się, że efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego utrzymują się ok.6 miesięcy.

Obszary zabiegowe – zastosowania

-powiększanie ust,
-wypełnianie zmarszczek,
-modelowanie konturu twarzy,
-wprowadzanie substancji do mezoterapii.

Zalety zabiegu

-bezbolesność zabiegu,
-sterylność zabiegu,
-bezpieczeństwo zabiegu,
-kontrola nad ilością podawanego preparatu i głębokością podania,
-szybkość zabiegu,
-brak skutków ubocznych,
-łatwość użytkowania,
-efekty jak po tradycyjnym zabiegu iniekcji.

Przeciwwskazania do zabiegu

-ciąża,
-choroby przewlekłe: HIV, zapalenie wątroby typu B, zapalenie wątroby typu C (lub podobne),
-stany nowotworowe,
-zauważalne wizualne nieprawidłowości na skórze pacjenta w obszarach możliwego leczenia, opryszczka, trądzik (jeśli skóra jest bardzo sucha, uszkodzona lub pacjent cierpi na ciężki trądzik.